príbehy 2014 

Naša pomoc je síce len kvapkou v mori, ale aj tá je, častokrát, v danej chvíli doslova životná. Aj minulý rok sme sa, bohužiaľ, stretávali s chudobou vo všetkých podobách. Choroba, strata práce, príp. práca za minimálnu mzdu, exekúcie, absencia otca v rodine a mame ostalo na krku niekoľko detí... Všetci hrdinovia našich príbehov v minulom roku si pomoc zaslúžili a dočkali sa jej aj vďaka priestoru v Nota bene a čitateľom, ktorým patrí hlboka poklona – v dnešnej dobe siahnuť do vlastného vrecka a prispieť na osud cudzieho je veľká vec, vážime si to a za vlaňajšie rodiny prikladáme jedno obrovské ĎAKUJEME!
AKO SME SPOLOČNE POMOHLI V ROKU 2014?

Dvesto percent pohody

Dvesto percent pohody

Január 2014
Roman už siedmy rok funguje na pľúcnej ventilácii, neschopný pohybu, komunikuje cez rozprávaciu kanylu, ale o ľútosť nestojí. Sála z neho život! »»»

Zázračná Jana

Zázračná Jana

Február 2014
V pätnástich sa jej zrútil svet prvýkrát, o štyri roky, dva dni po svadbe vlastne druhýkrát. Spomienky bolia, ale Jana sa im nepoddala. »»»

V krehkom stabilizovanom stave

V krehkom stabilizovanom stave

Marec 2014
Na skromnú ženu sa toho nakopilo viac než dosť. Choroba naštartovala aj chudobu. »»»

Napokon ušla!

Napokon ušla!

Apríl 2014
Vyšklbané vlasy aj s kožou, pálenie ohorkov na tele, zlomené rebro, nie raz dolámaný nos, facky, kopance – tyrania na nevydržanie. »»»

Musím to zvládnuť

Musím to zvládnuť

Máj 2014
Prázdne vrecká, prázdna chladnička, ale znižujúce sa dlhy po ex a skvelé deti. »»»

Polepšená

Polepšená

Jún 2014
Kašľali na ňu rodičia, vychoval ju detský domov, vyskúšala všetky ubytovne. Dnes má svoj maličký byt a prichýlila doň aj svoju matku. »»»

Žobranie o prácu

Žobranie o prácu

Júl 2014
Vraj sterilita... Osemročná Veronika je dôkazom, že nie vždy má lekár pravdu... »»»

Stopercentná mama

Stopercentná mama

August 2014
Nič neprekoná strach o život a zdravie svojich detí. Olinka je ukážkovou mamou, aj keď tých polien pod nohy mala mnoho... »»»

Nový život

Nový život

Október 2014
Stačí jej málo, lebo najväčšie bohatstvo – syna a bývanie už má. Polepšená mama Andrea. »»»

Simonkine srdiečko

Simonkine srdiečko

November 2014
Dievčatko boj o život vyhralo, následky sú ale fatálne. Ona však rozosmeje po pár minútách každého. Čertica v sukni. »»»

Mama Táňa

Mama Táňa

December 2014
V pestúnstve mala najskôr dcéru, teraz aj vnuka. »»»Nezlomná

Aktuálny príbeh:
Nezlomná

Chcem pomôcť

Pri každom príbehu - pokiaľ je tento príbeh aktuálny - je uvedená možnosť pomoci, v prípade finančných darov aj heslo prostredníctvom ktorého, je možné poukázať na číslo účtu IBAN SK853100 0000 004040218205 prostriedky pre konkrétny príbeh. Ak heslo neuvediete, vyzbierané peniaze sú darované na aktuálny príbeh. Naša pomoc je však vždy výlučne adresná a konkrétna.

facebook fan page

Len oni dvaja

Aktuálny príbeh:
Len oni dvaja

Nota bene

Nota bene

V spolupráci s časopisom Nota bene prinášame každý mesiac konkrétny príbeh ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v ťažkej situácii.


pridajte sa k nám na Facebooku